Make your own free website on Tripod.com

ÖNSÖZ 

 

 

 

 

 

 


Bugüne kadar Türkeli hakkında kapsamlı bir araştırma yapıldığına dair bir kaynak bulamadım. Gerek Türkeli tarihi, gerekse Türkeli Belediyesi’nin tarihi belgeler ile bir kaynak haline getirilmeliydi. Türkeli için yapılan bir çok aktivite ya sararmış resimlerde ya da tozlanmış dosyalarda bırakılmış. Şimdi yapılanların ise titizlikle belgelendirilip arşivlenmesi gerekmekteydi.

 

Bu siteyi açmamızdaki amaç; bugünü belgelendirmek, dünü araştırıp bulmak, geleceğe zemin hazırlama ve ilçemizi tanıtmak ve sosyal aktiviteyi artırmaktır.

 

Sitemizi hazırlarken çok farklı bir mizansen ile önemli derecede dosya birikimi neticesinde kıymetli bir kaynak eser oluşacaktır. Bu eserin sonuç olarak Türkeli’nin geçmişine ve geleceğine ışık tutacağına inanıyoruz.

 

Yapılan çalışmaların daha kapsamlı olabilmesi için sitemizi Türkeli Belediyesi sponsorluğunda hazırlamaktayız. Araştırmalarımıza katkıda bulunanlara, ilçe tarihi ve ilçenin ilginç sayılabilecek özellikleri hakkında eski veya yeni fotoğraf, yazı, bilgi, belge gönderenlere şimdiden gönül dolusu teşekkür ediyoruz.

 

Şimdiye dek yapılan çalışmalar heniz başlangıç aşamasındadır. Çalışmalarımız ilerledikçe sitemizin ve birikimlerimizin zenginleşeceği muhakkaktır. Belgeleri ile ilçe tanıtımına katkıda bulunmak isteyenler, görüş ve öneri belirtmek isteyenler için mail adresimiz; mailto:svrahmet66@hotmail.com ve posta adresimiz ise; Belediye Başkanlığı TÜRKELİ/SİNOP/TÜRKİYE.

 

Sitemizi ziyaret ederek gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.

   

                                                                                          Ahmet SEVER

                                                                                          Belediye Başkanlığı

                                                                                          Yazı İşleri Müdürlüğü

                                                                                                             TÜRKELİ

                      

DÜŞÜNCE VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

 

05352510440

 

Başa Dönüş