Make your own free website on Tripod.com

MUHABBET
ODASITÜRKELİ HABERLERİ

 

YİNE TEŞEKKÜRLER...

 

Gerek Yurtiçinden, gerekse Yurtdışından bizlere Mail çeken, resim gönderen, mesajları ile destekleyen tüm ziyaretçilerimize, Sitemizin yayına başlayalı çok kısa zaman olmasına rağmen ziyaretçi sayısının birden yükselmesi bizleri oldukça sevindirmiştir.

Sinop içerikli diğer siteler

http://www.turkeli.com

Sitemize verdiği sınırsız destekten dolayı Kıymetli Kardeşim Ercan BOZ-

KURT’a çok teşekkür ediyorum.

 

http://abone.turk.net/s-yildirim

http://www.angelfire.com/ma/hayatsuyu/

http://www.kultur.gov.tr/iller/sinop.html

http://sinoplu.tripod.com

http://emekci.tripod.com

http://www.engindincel.myplace.com

 

İLÇEMİZDE OLUP BİTENLER...

 

GEMİYANI SAHİL ŞERİDİ

Yapımına daha önce başlanılan ve halen halkımızın hizmetinde bulunan ilçemiz Gemiyanı sahil şeridinin mevcut hali ile yaz mevsimlerinde ilçe nüfusunun yoğunlaşması nedeni ile ihtiyaca cevap vermediği görülmektedir. Mevcutta oturma gurupları ve 3 adet bungolow bulunan sahil şeridinin genişletilmesi amacı ile ön çalışmalar yapılmış olup, zeminde düzenlemeler tamamlanmıştır. Yapılacak olan çalışmalar ile bu alanın daha da genişletilerek bungolow sayısı çoğaltılıp adeta mini bir tatil köyü haline getirilmesi amaçlanmaktadır. Bu itibar ile yaz mevsiminde ilçemize gelecek olan yerli ve yabancı turistlere hizmetin en iyisi verilmeye çalışılacaktır.

 

PAZARYERİ

İlçemizde yıllarca sıkıntısı çekilen ve halkımızın da bu konuda rahatsız olduğu pazaryeri 2000 yılında yapılan çalışmalar ile bir kısmı tamamen belediyemiz imkanları ile yapılmış ve pazaryeri olarak kullanılan kısmın 2400 m2 lik alanın zemin betonlaması yapılmış, halkımızın haftalık pazarını yaparken çamurda gezmeleri önlenmiştir. Bundan sonraki yapılacak olan çalışmalardan mevcut betonlanan 2400 m2’lik kısım 5000 m2’ye çıkartılıp, üzerinin de kapatılarak kapalı bir pazaryeri yapılması ve halkın hizmetine sunulması programlanmıştır. Aynı zamanda pazaryeri ile bağlantılı olan yolların da kendi imalatımız olan parke taşı ile kaplanarak hizmete sunulacaktır.

 

 

MÜJDE!

Chat Sayfamız Hizmetinizde...

 

Daha web tasarımında hayli acemi olmamıza  rağmen imkanlar elverdiğince sohbet sayfası hazırlamaya çalıştık.

 

Şimdilik ihtiyacı giderecek kadar başardığımıza inanıyoruz. Daha güzelini, mesela sesli chat sayfasını da sizlere sunmak için çalışmalarımız devam ediyor.

 

Hele bu sayfalarda Gurbetteki hemşehrilerimiz Türkeli’ndeki yakınları ile sohbet edebilirlerse daha da mutlu olacağız. Maksat özlem gidermek olduğuna göre çok yakında sesli chat programı da devreye girdiğinde daha iyi hizmet vermiş olacağız.

 

İLÇEMİZDE OLUP BİTENLER...

 

YENİ TERMİNAL İNŞAATI BAŞLADI.

İlçemizde daha önceki dönemlerde yapılmış olan terminal binası ilçemizin ihtiyacını karşılamadığı ve ilçemizde meydana gelen sel felaketi sonucu bazı kısımlarının tamamen kullanılamaz hale gelmesi neticesinde belediyemiz tek katlı terminal binasını tamamen yıkarak yerine yenisini yapmayı planlamış olup, bu alana yapılacak olan yeni terminal binasının ve çevre düzenlemesinin plan ve projeleri hazırlanmıştır. Belediyemiz kendi imkanları ile yeni yapılacak olan terminal binasının temelini 29.03.2001 tarihinde atarak inşaatına başlamıştır.

 

İlçemize yıllardır hizmet veren üç gözlü terminal binası günümüz şartlarına cevap vermediği ve ilçemizde meydana gelen sel felaketi sonucu bazı kısımlarının kullanılamaz hale gelmiş olması neticesinde ilçemize yakışır bir şekilde yeni bir terminal binası yapılması kararlaştırılmıştır. Bu itibarla selden zarar gören ve kullanılmaz hale gelen terminal binası tamamen yıkılarak mevcut alan ortalama 1,5 m. Yüksekliğinde doldurulmuş ve tesfiyesi yapılmıştır. Hazırlanan plan ve projesine göre yeni terminal binasının temeli 29 Mart 2001 tarihinde atılmıştır. Yapımı düşünülen yeni terminal binası 615 m2 taban alanlı olup, zemin katta 6 yazıhane bölümü, bekleme salonu, çay ocağı, büfe, bir adet taksi durağı, bay ve bayan WC ‘ler ile yazıhanelerin arka kısmında 7 adet işyeri mevcut olup, galeri katlıdır. Galeri katlarında yazıhanelere ait dinlenme odaları, ayrıca yolcular için dinlenme ve ihtiyaç giderme salonu mevcuttur. Birinci katta ise; 6 adet çok amaçlı kullanılabilecek büro, 1 adet klup salonu, mutfak, bay ve bayan WC’ler mevcuttur. İkinci katta ise; halen ilçemizde sıkıntısı çekilen düğün salonu olarak kullanılacak ve en az 500 kişiye hitap edebilecektir. Yapımına başlanılan terminal binasının ilçemiz girişinde ve alanının geniş olması nedeniyle şu anda atıl vaziyetteki yeri 2001 yılı içinde yapılacak olan çalışmalarla güzel bir görüntü vermesi için düzenlemesi yapılacaktır.

 

YENİ PİKNİK ALANI

 İlçe merkezi, M.Tümerkan Mahallesinde Türkeli-Çatalzeytin yolu güzergahında bulunan ve ilçenin Çatalzeytin girişindeki yamacın atıl vaziyetteki durumu yıllarca ilçemiz girişinde çirkin bir görüntü arzetmektedir. Yapılan çalışmalar sonucu bu yamaçta zeminde bazı düzenlemeler yapılmış, çizilen peyzaj projelerine göre oturma gurupları, dinlenme yeri, ağaçlandırma ve yerin deniz manzaralı olması itibarıyla günübirlik konaklama tesisleri yapılması ve halkın hizmetine sunulması için 2001 yılında tamamlanması ve halkın hizmetine açılması düşünülmektedir. Yapılacak olan bu yatırım yine belediyemiz imkanları ile yapılarak halkın hizmetine sunulması programlanmıştır.

 

 

Güzel Söz

Her İyiliğin Kaynağı Adalettir... Adil olmayan kişinin elinden çıkan iş, kötü iştir... Peygamberimiz “Birgünün Adaleti Yetmiş Yıllık İbadetten Üstündür” buyurmuştur. Öyle insanlar var ki, ellerinde fırsat yok iken sâlih, abit ve zâbit görünürler.Ellerine fırsat geçince nemrut kesilirler...

 

 

Bu sayfaya reklam vermek isteyenler lütfen svrahmet66@hotmail.com adresinden veya 05352510440 numaralı telefon ile bizimle bağlantı kurmak istedikleri takdirde kendilerine yardımcı olunacaktır.

Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Fransa, İsviçre vesair ülkelerde yaşayan ve sitemize ulaşabilen tüm gurbetçilerimiz bizlere email adresimiz ile yada diğer yollar ile yazı, bilgi, belge, resim, v.b. gönderdikleri takdirde bu sayfamızda yayınlayacağız. Bütün ilgi duyanlara gönül dolusu sevgiler ve saygılar sunuyoruz.

 

 

ANA SAYFAYA DÖNÜŞ